З 1 січня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внутрішній водний транспорт», який був прийнятий Верховною Радою 3 грудня 2020 року. Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування внутрішнього водного транспорту і спрямований на створення сприятливих умов для його розвитку, задоволення потреб громадян у доступних, якісних та безпечних перевезеннях.
Україна довгий час чекала фундаментального і системного документа, який зможе почати повноцінний розвиток галузі внутрішніх водних шляхів та зробив би цю сферу привабливою для інвестицій.
Серед головних нововведень Закону:
◾ встановлено єдину термінологічну базу у галузі
◾ консолідовано норми у різних законодавчих документах
◾ створено умови для залучення приватних інвестицій
◾ встановлено необхідність прийняття Стратегії розвитку внутрішнього водного транспорту України
Законом визначаються організаційні правила для транспорту на внутрішніх водних шляхах – річках, озерах, водосховищах, інших водоймах придатних для судноплавства.
Закон є євроінтеграційним, оскільки він імплементує положення п’яти директив Європейського Союзу, які стосуються технічних вимог до суден внутрішнього плавання, визнання професійних кваліфікацій у внутрішньому судноплавстві, доступу до перевезень товарів для національного та іноземного транспорту, гармонізації річкових інформаційних послуг.
Завдяки цьому Україна може відродити найбільш дешевий та екологічний спосіб доставки вантажів – річкові перевезення та створити ефективну річкову логістику.
Також відбудеться стимулювання суднобудування, яке сприятиме відновленню українських підприємств суднобудівної галузі, що збільшить інвестиції та створить нові робічі місця.
Реалізація норм цього закону сприятиме розвитку берегової інфраструктури українських річок, покращенню стану річкового господарства, розвитку на конкурентних засадах ринку послуг у сфері внутрішнього водного транспорту та залученню інвестицій, переорієнтації вантажопотоків на екологічний та економічний річковий транспорт тощо.
Також запрацює спрощений механізм реєстрації суден.
Так, наприклад стаття 35 Закону визначає, що реєстрація малих та водних мотоциклів здійснюється у Судновій книзі України і засвідчується судновим білетом, який видається безстроково (крім випадків тимчасової реєстрації).
Детальніше про новий Закон та більше читайте у наступній статті.
1 Comment
Благодарим за предоставление информации.